Udogodnienia dla osób poruszających się na wózkach

Osoby które mają problemy z poruszaniem się, zdrowotne, bez względu na to czy zostało to wykonane poprzez wypadek, wrodzone problemy ze zdrowiem, jak również w inny sposób zostały zmuszone do poruszania się o kulach czy na wózkach inwalidzkich mogą liczyć na wsparcie ze strony państwa.

Dofinansowania dla niepełnosprawnych

Osoby które nie są w pełni sprawne ruchowo mogą liczyć na odpowiednie dofinansowania zarówno w przypadku dostosowania swoich domów czy mieszkań do potrzeb wychodzenia z domu i poruszania się (na przykład poprzez windy schodowe pomagające dotarcie i opuszczenia mieszkania znajdującego się na piętrze, czy podjazdy do budynku mieszkalnego).

Dofinansowanie pozwala na korzystny zakup zarówno urządzeń mechanicznych jak też instalacji i montażu tych urządzeń w miejscu zamieszkania.

Wnioski o dofinansowania z funduszy PFRON można składać przez lokalne Centra Pomocy Rodzinie (PCPR) – będące jednostką organizacyjną każdego powiatu w Polsce. We współpracy z urzędnikami można sporządzić wniosek oraz zebrać niezbędne dokumenty, w tym dokumenty projektowe jak też zaświadczenia o posiadanym stopniu niepełnosprawności i potrzebach względem doposażenia budynku w którym mieszka dana osoba.

W ramach dofinansowania można przygotować zarówno urządzenia techniczne pozwalające na przemieszczanie się, wychodzenie z mieszkania, ale również doposażenie mieszkania w odpowiednie elementy pozwalające na swobodne i bezpieczne poruszanie się we własnym mieszkaniu. Dofinansowanie może objąć zarówno uchwyty do łazienek czy sypialni, ale również doposażenie kuchni w odpowiedni sprzęt dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, obniżenie blatów i szafek w kuchni w sposób umożliwiający wygodne i samodzielne korzystanie z nich przez niepełnosprawnych.

Więcej informacji można znaleźć na stronach PFRON: http://www.pfron.org.pl/

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, podziel się nim ze znajomymi! Diggnij StumbleUpon del.icio.us Google Yahoo! Reddit

Powiązane wpisy

Komentowanie wyłączone.