Windy schodowe w domach prywatnych

zenwętrzna klatka schodwa - bariera dla niepełnosprawnychDotkliwe choroby wpływające na sposób poruszania się, szczególnie często dotykają osób starszych (aczkolwiek nie jest to całkowita reguła – problemy ruchowe mogą mieć również osoby młodsze, często na wskutek wypadków). Krytycznym miejscem jest zwykle klatka schodowa. Zamontowanie na niej windy schodowej lub mobilnego krzesełka pozwala dopasować układ mieszkania czy domu pod specyficzne potrzeby osób z problemami ruchowymi

Windy schodowe czy krzesełka – ceny i możliwości

Rynek urządzeń wsparcia osób niepełnosprawnych staje się w ostatnich latach bardzo konkurencyjny. Wprowadzane są zupełnie nowe produkty mające za zadanie spełniać oczekiwania osób niepełnosprawnych odnoście transportu między kondygnacjami. Kwestia ceny urządzeń – windy schodowe oraz krzesełka schodowe to jedne z tańszych rozwiązań proponowanych głównie dla mieszkańców domów prywatnych i bloków mieszkalnych (za zgodą spółdzielni i z dofinansowaniem z PFRON montuje się je na klatkach schodowych na wniosek mieszkańców).

Ceny krzesełek schodowych zaczynają się już od 5 000 złotych. To modele podstawowe, często można również odkupić używane urządzenie, którego profil szyny prowadzącej będzie odpowiadał klatce schodowej w której zamontujemy krzesełko schodowe. Istnieje również oferta firm oferujących używane krzesełka i windy schodowe , odnowione i dostosowane pod potrzeby nowego miejsca instalacji. Z danych dostępnych na stronie dostawcy windy – platformy-przyschodowe.pl

Sposób montażu wind schodowych

Windy schodowe przystosowane pod potrzeby osób niepełnosprawnych wykonywane są głównie pod konkretne plany obiektów budowlanych. Sam projekt oraz jego przygotowanie odbywa się przy udziale pomiarów miejsca w którym winda schodowa będzie pracować. Daje to gwarancję prawidłowej pracy urządzenia, oraz wygodę korzystania z windy – podczas projektu bierze się pod uwagę promień skrętu w klatce schodowej, możliwy podjazd krzesełka czy platformy oraz przede wszystkim szerokość schodów.

schody zewnętrzne budynku

Dobrze dobrane urządzenie będzie więc umożliwiać wygodny i bezpieczny wjazd na platformę lub wejście na krzesełko, możliwość zabezpieczenia osoby niepełnosprawnej na czas transportu – pasami bezpieczeństwa lub barierkami czy wysuwanym z platformy podestem.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, podziel się nim ze znajomymi! Diggnij StumbleUpon del.icio.us Google Yahoo! Reddit

Powiązane wpisy

Komentowanie wyłączone.