Spacerówka na trudniejszy teren

Wózki dla dzieci to dość szeroki temat. Różnią się konstrukcją, wyposażeniem, możliwościami i funkcjami. Znaczna większość wózków spacerowych posiada obrotowe przednie koła, które teoretycznie powinny ułatwiać wykonywanie manewrów, skręcanie, ogólnie poruszanie się tym wózkiem. Jednak jak to często bywa kołka te potrafią się zablokować lub utrudniać na różne sposoby sterowanie. Działają na dokładnie tej samej zasadzie co kółka w wózku w supermarkecie, nie zawsze dobrze się tym prowadzi, szczególnie w trudniejszym terenie. Jednak pojawiły się na rynku rewolucyjne alternatywy.

Jak sobie radzić w trudnym terenie z wózkiem dziecięcym?

Czy wózek dziecięcy jest dla rodzica ograniczeniem w poruszaniu się. Poniekąd, tak, jednak ograniczenie to można bardzo łatwo zniwelować. Jeśli rodzice są aktywni i nie chcą rezygnować ze sowich aktywności, mogą zdecydować się na rozwiązanie, które zastosowano w wózkach spacerowych Omnio. Chodzi mianowicie o specjalną konstrukcję przednich kół które nie są obrotowe. Zapewne zastanawiają się Państwo jak nieobrotowe koła mogą pomagać w prowadzeniu wózka? Otóż są one wyposażone w nieduże rolki rozmieszczone po całym obwodzie koła, które umożliwiają przesuwanie się koła na boki, bez konieczności obrotu całego koła. Konstrukcja taka ułatwia sterowanie wózkiem, skręcanie i poruszanie się po bardziej wyboistym terenie. Kółka nie klinują się, nie blokują, dzięki czemu są znacznie bardziej praktyczne.

koła w wózku Omnio

Dlaczego jeszcze wózek Omnio jest dobry w teren?

Omnio nadaje się na terenowe wyprawy nie tylko za sprawą budowy kół. Wózek Omnio jest także składany, dlatego jeśli dziecko potrafi już samodzielnie chodzić i nie musi cały czas przebywać w spacerówce, wówczas można w moment złożyć wózek i użytkować go jak plecak. Wózek posiada tryb plecakowy dzięki czemu rodzić w najtrudniejszym terenie może po prostu założyć go na plecy i pomaszerować z dzieckiem za rękę. Jest to ogromne udogodnienie, np. na wszelkiego rodzaju dłuższych wycieczkach, przy chodzeniu po górach itd. Złożony wózek Omnio ma także optymalne rozmiary aby schować go w bagażniku auta, czy potraktować go jako podręczny bagaż.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, podziel się nim ze znajomymi! Diggnij StumbleUpon del.icio.us Google Yahoo! Reddit

Powiązane wpisy

Komentowanie wyłączone.