Praca w Niemczech – opiekunka osób starszych

W krajach Europy zachodniej, zwłaszcza w Niemczech, coraz bardziej rośnie zapotrzebowanie na zawodowe opiekunki, które zajmują się osobami starszymi, chorymi i niepełnosprawnymi. Właśnie z tego powodu coraz więcej Polek decyduje się na taki rodzaj zarobku. Poznaj najważniejsze zalety pracy za granicą!

Opiekunka w Niemczech

Wiele Polek i Polaków co roku decyduje się opuścić swój ojczysty kraj i udać się do innego. Zazwyczaj myślą oni wtedy o możliwości większego zarobku, jednak w planach mają odwiedzać bliskim lub kiedyś powrócić. Z tego też powodu decydują się oni na kraje, które znajdują się dość blisko. Jednym z najczęstszych wybór jest Wielka Brytania i Niemcy, a wśród zawodów – opiekunka osób starszych. Obowiązki takiej osoby są bardzo podobne do tych, które wykonuje się w Polsce, ale jednak nie są identyczne. Większość zadań, jakie należy wykonać, zależy w głównej mierze od różnych czynników – przede wszystkim należy brać pod uwagę poziom sprawności podopiecznego, jego samodzielność, stan zdrowia, a także to, czego od nas oczekuje rodzina, choć jej prośby powinny znaleźć się dla nas raczej na drugim planie potrzeb seniora. Opiekunki w Niemczech wykonują zazwyczaj czynności, które są związane z pielęgnacją i utrzymywaniem higieny. Nierzadko również odpowiadają za przygotowywanie i podawanie posiłków. Osoba mniej sprawna może oczekiwać pomocy przy wstawaniu z łóżka czy krzesła, siadaniu, a także i chodzeniu. Do zadań opiekunki można również zaliczyć towarzyszenie podczas wizyt u lekarza czy najbliższych, a także aktywizacja seniora czy wykupywanie leków. Opiekunka jednak nie może podawać leków – tym zajmuje się pielęgniarka środowiskowa, która co jakiś czas pojawia się w domu. Więcej o obowiązkach i predyspozycjach do pracy opiekunki przeczytasz na stronie https://caringpersonnel.pl/opiekunka-niemcy/.

Zalety

Jedną z największych zalet, przez którą ogromna liczba ludzi co roku decyduje się na wyjazd, jest oczywiście zarobek. Za niemal te same obowiązki, wykształcenie i doświadczenie można otrzymać o wiele więcej pieniędzy niż w Polsce – nawet trzy-, czterokrotnie. Warto przy tym zauważyć, że osoba zatrudniona w Niemczech ma najczęściej zapewnione mieszkanie, opłacony przez agencję hotel albo mieszka w tym samym domu co jej podopieczny. Nierzadko może liczyć na pełne wyżywienie i możliwość korzystania z samochodu – także w jej czasie wolnym, gdy na przykład senior zostanie odwiedzony przez kogoś. Bardzo łatwo po tym wywnioskować, że opiekunka często nie musi martwić się takimi opłatami jak czynsz itd., z tego powodu niezwykle łatwo zaoszczędzić nawet duże sumy pieniędzy. Inną zaletą jest całkowita legalność takiej pracy. Odkąd Polska przystąpiła do Unii Europejskiej nasi rodacy mogą nie tylko swobodnie i bez pozwoleń podróżować po państwach członkowskich, ale także i szukać legalnego zatrudnienia. Dlaczego jest to takie ważne? Dzięki temu, że można podjąć pracę nie musisz martwić się prawem, ponadto z pewnością otrzymasz godziwe wynagrodzenie i możesz liczyć na odpowiednie warunki pracy, a w razie odstąpień od wymaganej normy – szukać pomocy. Ponadto możesz doszlifować język i poznać kulturę, tradycję i kuchnię innego kraju.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, podziel się nim ze znajomymi! Diggnij StumbleUpon del.icio.us Google Yahoo! Reddit

Powiązane wpisy

Komentowanie wyłączone.