Schodołazy dla niepełnosprawnych

Osób niepełnosprawnych, które poruszają się na wózkach, jest wiele. Są to nie tylko ludzie chorzy, czy po wypadkach lub zabiegach kończyn dolnych, ale i starsze osoby, których jest w Polsce coraz więcej. Obecnie często mówi się o takich osobach, przestały one być tematem tabu. Jednak w naszym kraju wciąż jeszcze istnieje wiele barier architektonicznych, dla nich nie do pokonania.


Codzienne życie ludzi niepełnosprawnych na pewno łatwe nie jest. Do ich dyspozycji jest dość duży wybór wózków inwalidzkich. Tylko, jak wiadomo, wyjazd takim wózkiem z piętra budynku jest niemożliwy.

Schodołaz – urządzenie transportowe pokonujące bariery architektoniczne

I tu doskonałym rozwiązaniem okazały się schodołazy (zobacz model gąsienicowego schodołazy na stronie Platformy-przyschodowe.pl, które pozwolą na przemieszczanie wózka po schodach w górę i w dół, na przykład schodołaz kroczący czy gąsienicowy. Te dwa urządzenia różni od siebie sposób pokonywania schodów. Schodołaz kroczący za pomocą specjalnego mechanizmu wspina się stopień po stopniu, zaś schodołaz gąsienicowy, zgodnie z nazwą, wyposażony jest w gąsienice i za ich pomocą wjeżdża po schodach.
Taki schodołaz dla niepełnosprawnych to bardzo dobre rozwiązanie. Jest to urządzenie mobilne, które można szybko rozłożyć i złożyć. Napędzane jest niewielkimi silnikami podłączonymi do akumulatorów, a wydajna bateria zapewnia zasięg aż do około 300 stopni (liczba schodów). Oczywiście posiada także ładowarkę umożliwiającą naładowanie akumulatora.

Zalety korzystania ze schodołazu

Urządzenie typu schodołaz odznacza się niską wagą oraz niewielkimi rozmiarami, które sprawiają, że jest bardzo funkcjonalne. Można je łatwo transportować – do tego celu wystarczy miejsce w bagażniku samochodu osobowego średniej wielkości.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, podziel się nim ze znajomymi! Diggnij StumbleUpon del.icio.us Google Yahoo! Reddit

Powiązane wpisy

Komentowanie wyłączone.