Schodołaz – czy jest to urządzenie które można przewozić?

Schodołaz to niemalże niezbędny element w domu bądź budynku w którym znajduje się osoba o ograniczonej zdolności ruchowej, jak np. osoba starsza, schorowana czy niepełnosprawna. Jednak bez względu na to, czy zamierza się kupić schodołaz gąsienicowy używany czy też nowy – warto dowiedzieć się o tym produkcie jak najwięcej by podjąć mądrą decyzję i móc w pełni wykorzystać jego funkcjonalność.

Czym jest schodołaz?

Schodołaz to nic innego jak urządzenie służące do transportu – najczęściej dla osób niepełnosprawnych, przede wszystkim tych które poruszają się za pomocą ręcznych wózków inwalidzkich. Schodołazy charakteryzują się tym, że:

  • mają unikalną budowę, która pozwala na pokonywanie schodów za pomocą wózka inwalidzkiego
  • zasila się je zwykle bateriami o długiej żywotności
  • zasilanie elektryczne schodołazów pozwala na całkowicie bezwysiłkowe pokonywanie długości schodów

Schodołaz – czy jest to urządzenie, które można przenosić?

Jest to jedno z podstawowych pytań, jakie zadają osoby przed zakupem konkretnego modelu. Owszem, w wielu modelach można się spotkać z dodatkową zaletą, jaką jest możliwość ich rozłożenia, dzięki której możliwy jest transport i bezproblemowe przenoszenie urządzeń. Natomiast konieczne jest dopytanie się w tej kwestii co do konkretnego modelu, którego zakup bierze się pod uwagę.

Uwaga: zalecane jest kupowanie tylko i wyłącznie urządzeń posiadających ważny certyfikat CE oraz gwarancję. Dlatego zanim podejmie się ostateczną decyzję co do jego zakupu warto wziąć te wszystkie aspekty pod uwagę.

Schodołazy gąsienicowe wykorzystuje się zarówno w domach prywatnych jak też w instytucjach publicznych gdzie zastosowanie innych rozwiązań likwidujących bariery architektoniczne jest utrudnione – np. w szkołach z oddziałami integracyjnymi: http://www.gimnazjum25.pl/klasaintegracyjna.html

oraz w bibliotekach i urzędach publicznych w mniejszych miejscowościach.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, podziel się nim ze znajomymi! Diggnij StumbleUpon del.icio.us Google Yahoo! Reddit

Powiązane wpisy

Komentowanie wyłączone.