Nowoczesne platformy przyschodowe

Mało który wie, jak niełatwo jest poruszać się osobie niepełnosprawnej, która porusza się na przykład na wózku inwalidzkim, lub ma ograniczone możliwości ruchowe, i zmuszona jest do pokonywania schodów. Takie konstrukcje bez zamontowanej platformy przyschodowe są właściwie niemożliwe do pokonania.Przeprowadzenie się nie wchodzi w takich przypadkach w grę. Pamiętajmy, że mimo iż byłby to sposób zdecydowanie najprostszy i wygodny to jednak osoby niepełnosprawne nie żyją same. Nie można zmuszać ich aby podejmowały decyzje za innych. Od wspomagania osób w walce z barierami architektonicznymi schodowesą instysucje takie jak MOPS czy PFRON. To one dbają, aby wesprzeć finansowo zarządcę, czy właściciela budynku, w którym mieszka osoba niepełnosprana, a która nie ma do dyspozycji platformy przyschodowe w obiekcie.

Zaprojektowanie i zainstalowanie platformy przyschodowe trwa oczywiście kilka tygodni. Każda platforma czy winda dla niepełnosprawnych, też windy schodowe wymagają indywidualnego projektu, oraz zaangażowania w przebudowę czasami odpowiednich instytucji.

Winda schodowa jest jednak często rozwiązaniem koniecznym, w obiektach niewysokich, w których nigdy windy osobowej nie montowano i sama konstrukcja obiektu nie jest przystosowana do zainstalowania windy schodowe okazują się jedynymi sensownymi rozwiązaniami.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, podziel się nim ze znajomymi! Diggnij StumbleUpon del.icio.us Google Yahoo! Reddit

Powiązane wpisy

Komentowanie wyłączone.