Odpowiednio dobrane urządzenie ułatwia życie

Jako osoba niepełnosprawna należy zawsze pamiętać o swoim bezpieczeństwie. Urządzenia dla niepełnosprawnych często używają dużej mocy do przenoszenia ciężaru ciała powiększonego o masę samego urządzenia z którego korzystamy do transportu niepełnosprawnego poruszającego się na wózku na inne piętro czy kondygnacje.Bezpieczeństwo osób korzystających z platformy schodowej jest szczególnie ważne dla producentów i instalatorów tych urządzeń. Należy pamiętać, że dzięki ich pracy korzystanie z tych urządzeń jest wygodne i bezpieczne. Zainwestowanie pieniędzy w taki urządzenia nie liczy się w kategoriach pieniędzy a ludzkiego zdrowia, oraz życia uniezależnionego od innych, często postronnych osób.

Producenci sprzętu dla niepełnosprawnych posiadają odpowiednie normy

Przygotowanie sprzętu dla niepełnosprawnych, takiego jak platformy, czy windy wymaga spełnienia surowych europejskich norm dotyczących bezpieczeństwa.

Dla zainteresowanych tematyką bezpieczeństwa windy dla niepełnosprawnych odsyłam do tabliczki znamionowej na urządzeniu. Można z niej wyczytać między innymi rok budowy, nośność podana w kilogramach, której nie należy przekraczać. Oznacza ona że waga pasażera oraz jego wózka powinna być niższa o co najmniej 10kg od podanej nośności na tabliczce.

Obsługa platofrmy schodowej dokonuje osoba przeszkolona. Dzieje się tak głównie z prostego powodu. Otóż urządzenie to nie jest tak proste jak możnaby wnioskować.

Budowa platformy schodowej

platforma schodowa podjazdPodstawowe urządzenie do transportu osób niepełnosprawnych pomiędzy poszczególnymi kondygnacjami jest to platforma schodowa.

Więcej o platformach schodowych.

Budowa tego urządzenia składa się z co najmniej 2 systemów wyposażonych w zestaw czujników.

  • System mocowania: szyna utrzymująca konstrukcję platformy dla niepełnosprawnych, mocowanie, mocowanie ścienne, oraz system zasilający silnik
  • Platforma schodowa składająca się z podestu dla niepełnosprawnych, zabezpieczeń podestu, często podnoszonymi elektrycznie z czujnikami przerwania oporu, panelu sterowania urządzeniem, barierek zabezpieczających
  • Silnik napędowy

Ostatni z elementów platformy schodowej został podany oddzielnie, gdyż w zależności od producenta znajduje się on w części platformy schodowej lub wędruje w szynie systemu mocowania.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, podziel się nim ze znajomymi! Diggnij StumbleUpon del.icio.us Google Yahoo! Reddit

Powiązane wpisy

Komentowanie wyłączone.