Jak niepełnosprawni radzą sobie w codziennym życiu

Niepełnosprawność fizyczna jest prawdziwym przekleństwem dla osób nią dotkniętych. Jednak inwalidzi są w stanie przetrwać bardzo wiele i wiele osiągnąć – wszystko zależy od ich własnego nastawienia do swojej sytuacji, a także od tego, jak otoczenie jest przystosowane do ich niepełnosprawności.

Przykładowo, windy dla niepełnosprawnych to udogodnienie, które sprawia, że żadna wysokość budynku nie będzie dla osoby chorej przeszkodą. Takie podnośniki dla niepełnosprawnych są montowane przeważnie w budynkach użyteczności publicznej, szkołach, a także wybiórczo w mieszkaniach w bloku bez wind – by mogli w nich zamieszkać niepełnosprawni (więcej o podnośnikach znajdziesz na stronie: http://www.windydlaniepelnosprawnych.com.pl/podnosniki-dla-niepelnosprawnych )

Bardzo często w kilkupiętrowych blokach bez windy osoby niepełnosprawne nie mogą zamieszkiwać nawet na parterze, gdyż zdarza się, że jest to wysoki parter, wymagający pokonania kilku stopni w górę, by dostać się do mieszkania. Takie podnośniki transportowe montowane bezpośrednio do mieszkania na parterze, czy nawet na wyższym piętrze, umożliwiają osobie niepełnosprawnej w pełni swobodne poruszanie się na wózku inwalidzkim bez pomocy innych osób.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, podziel się nim ze znajomymi! Diggnij StumbleUpon del.icio.us Google Yahoo! Reddit

Powiązane wpisy

Komentowanie wyłączone.